Schody

U venkovních kamenných schodů je zapotřebí ! Dobře zaměřit. Přesně osadit ! a nešetřit svůj čas a vhodné spojovací materiály, na to aby schody byly osazeny tak kvalitně aby vydržely celá desetiletí v bezvadném stavu. Podstupnice kotvit na nerez. Perfektně vyspárovat a po případě podle místa kámen i za sucha hydrofobizovat.

Provádíme výměny schodů před panelové a bytové domy. Včetně výroby a osazení betonových nosníků i kamenných masivních nášlapů.

Exteriér

Schody před veřejné instituce banky, obecní a kulturní objekty. Vstupy do firemních i soukromých objektů.

Provádíme kompletní opravy starých žulových schodišť, kde je zapotřebí rozebrat kamenné díly, vyčistit a obrousit staré vrstvy betonu, Zhotovit nový nosný beton a zpět osadit původní díly, popřípadě doplnit novými žulovými díly.

Schodiště z nepravidelného kamene do zahrad. Masívní a lepené na betonový základ.

Pokud jsou venkovní lepené schody z nepravidelného kamene nebo štípaných desek. Je velmi důležitý samozřejmě opět nosný beton i lepidlo na kámen, ale především kameny které osazujeme musíme umívat ze spodní strany, často bývají z lomu zaprášené a lepidlo se k nim nepřilepí. Také je důležité rozetřít tlakem lepidlo na kámen i na zem. A nakonec vše kvalitně vyspárovat.

Spára jasně ohraničuje kámen, kámen musí zůstat po vyspárování čistý a jasně ohraničený spárou. Při spárování svépomocí, nespárujete savé materiály v létě uprostřed teplých dnů, kámen bere vodu ze spárovačky a ta naopak vodu potřebuje, nezkrápěné spáry popraskají. Recept je jasný nespárovat na slunci v létě. Pokud musíte dokonale předem namočte dlažbu schody. Během spárování je potřeba rozprašovačem na hadici jemně zkrápět a kámen udržovat ve vlhkosti. Ale žádné kaluže! cement by se zbytečně vyplavil na kámen a zanechal skvrny! Zpočátku zkrápět co patnáct minut a potom intervaly prodlužovat. Na druhý den také zakrápět vodou ale stačí už jen občas. Cement zraje tři týdny tak pokud ho první dny občas pokropíte tak vytvoříte vhodné podmínky pro jeho odolnost do budoucna.

Interiér

Kamenné schody v interiéru jsou krásné a praktické. Cenově nejsou drahé pokud jsou jednoduché a jen nášlapy tak jsou velice dobrým řešením. Kámen patří mezi drahé materiály ale pokud si objednáte dřevěné schody které vám z jednoho kusu neudělají aby se nepokroutily, musí je lepit z několika kusů formátovat hoblovat lakovat. Prostě se vám cena vyšplhá a převýší cenu kamenných. Doporučuji mramor bohatě stačí ve 2 cm tloušťce, s malým přesahem 0,5cm a schody pokud se pěkně nařežou a proběhne kresba kamene i do podstupnic, tak máte krásné a velice praktické schody. Světlé a tenké mramory je třeba lepit na bílé lepidlo.