O nás

Každé naše dílo je výsledkem usilovné snahy o dokonalost ve zpracování i osazení v celém spektru oborů.

Jsme 4 generací kameníků. Kamenická škola v Žulové mne naučila opracování tvrdé žuly, písmu do kamene, řezání a leštění kamene.

Otec mne naučil technikám v osazování kamene, schodů a kotvených obkladů, které dělal po celém Česku a Slovensku. Vystudoval jsem v letech 1996 – 2000 kamenosochařskou průmyslovou školu v Hořicích v podkrkonoší.

Zde jsem se naučil formování, restaurování, reprodukci soch, kresbě i modelování. Během studia jsem byl třikrát v novinách – jednou náhodně při víkendové brigádě restaurování sochy Krakonoše. Jednou při sochařské soutěži, kterou jsem vyhrál v roce 1999. A po třetí při maturitě v Hradeckých novinách text s mojí fotkou při sekání sochy: Žáci uměleckoprůmyslové školy zahájily závěrečné praktické zkoušky mezi nimi i student Jiří Rejda.

Živnost jsem si založil v roce 2002. Od té doby jsem tu pro vás. Pro obce a farnosti jsme zrestaurovali na 100 kamenných křížů a památníků. Velká část byla v havarijním stavu. Zhotovili jsme přes 50 soch pro města, církev i soukromé osoby.

Několik nových presbytářů v kostelích – schody, dlažby, oltáře a ambony. Spoustu pracovních desek do kuchyní. Nesčetně hrobů, kde si zakládáme na kvalitě práce a osazení. Velké schodiště před kostelem ve Francově Lhotě a spoustu menších schodišť. 400 m2 dlažby v bývalém pozdně barokním kostele Sv. Kláry v centru Olomouce. Kašna ve Francově Lhotě.

Vše potřebné pro práci máme, je to dostatek prostoru,  vybavení, ale hlavně  zkušenosti a radost z každé dobře odvedené práce.

Modli se a pracuj.

1
Velkých soch nad 120kg
1
Drobných kamenných soch do 100kg
1
Nejtěžší socha

Křehkost života

Výška:
1 metr
Hmotnost:
200 kg
Autorská práce
Myšlenka:
Zrození i křehkosti početí dítěte

Za vše dobré, vděčím Bohu

Má žena Kateřina stojí za polovinou mé práce.
Děkuji za tebe a děti.

Kontaktujte mě

Jiří Rejda

724 345 38

Po – Pá: 09:00 – 16:00