Hroby

Velký sortiment kamene, který u nás řežeme, leštíme a tvarujeme.
Písmo děláme u nás sekané i pískované samozřejmě i zlatíme plátkovým zlatem.
Doplňky máme skladem – lampy, vázy, mísy, kříže.

Kompletní realizace

Základem je dobrý beton, staré terasové rámy je třeba demontovat a zhotovit nový armovaný betonový obvod.

Pokud je hotová kvalitní betonáž, tak kámen na ni osazujeme takovým způsobem aby osazený kámen na hrobě držel desítky let.

Pomník písma a doplňky vše je třeba vybírat s citem kombinací barev tvarů i písma.

1.

Nejslabším článkem bývá obložení hrobu. Kotvení obložení na nerezové kamenické kotvy je naše nejlíp držící část na hrobě. (Často jsou tyto části hrobu už po pár letech upadlé i u hrobů za statisíce, jen pro to že někdo si ulehčil práci. Kameni který vydrží staletí selže montáž po pár letech. )

Jsme hrdí že od první zakázky z roku 2002 nám do dnes neupadlo žádné obložení. Tím naši zákazníci ušetřily další starosti a spoustu peněz.

2.

Rám – vodorovná obvodová část hrobu – dlouhodobě od roku 2010 používáme ověřené lepidlo na kámen. Máme velký zájem na tom abychom se nemusely vracet k naší práci a řešit s vámi že se něco uvolnilo? Samotné kvalitní lepidlo samozřejmě nestačí, je třeba aby povrch na který se kámen lepí, byl suchý a zbavený prachu prostě vyzrálý pevný nosný beton.

3.

Podstavec pod pomníkem je tvořen 4 díly ze žuly. Žulové díly slepíme silikonem, v kameni máme navrtané nerezové dráty 4 mm. Tyhle dráty nám trčí do vnitřního prostoru který zabetonujeme lehčeným betonem. Tahle část na hrobě je velmi důležitá drží nám pomník.

4.

Krytí – Středový jeden až dva nosníky podle druhu krytí jsou samozřejmě vytahovací.

Pokud chcete krytí jen částečné, počítejte s tím že četnost zálivek je stejná jako na celám hrobě (v létě podle květin skoro denně protože žuly kolem se nahřejí a fakt to vysušuje). Většina lidí kterým jsme částečně zakryly hrob přijdou za pár let k nám a chtějí jej dokrýt. Kámen je přírodní materiál a v lomě po pár letech může mít jiný odstín. Cena dodatečného dokrytí stojí samozřejmě víc. Zvažte prosím jestli hrob raději nezakrýt celý.